FS-5 


FS-5 – przenośny rekorder dyskowy typu Direct-to Edit

Otwierający nową klasę nagrywania w technologii DTE, rekorder FS-5 ważący tylko 240 gramów, wnosi technologię DTE do podręcznych kamer typu HDV i DV i umożliwia dodawanie dowolnych danych podczas nagrywania.

Rekorder FS-5 firmy Focus posiada podświetlany kolorowy wyświetlacz, proste w obsłudze menu, 100-gigabajtowy dysk twardy oraz wymienną baterię akumulatorową. Dźwięk, obraz, kod czasowy oraz informacje kontrolne przekazywane są poprzez pojedynczy kabel FireWire, co pozwala na nagrywanie na dysk i taśmę jednocześnie.

Zaprojektowany do użytku w najtrudniejszych nawet warunkach, FS-5 zawiera 10-ciosekundową elektroniczną, anty-wstrząsową pamięć podręczną (cache), która gwarantuje, że nigdy nie stracimy nagranego materiału. Z zaawansowanymi funkcjami takimi jak ‘time lapse’ (tylko w trybie DV), ‘retro disk recording’, ‘scene marking’ oraz rozdziałem plików, FireStore FS-5 Portable DTE Recorder jest doskonałym uzupełnieniem dla fimowania ‘z ręki’. A gdy nagranie jest ukończone, materiał zdjęciowy jest natychmiast gotowy do edycji – bez potrzeby zgrywania, transferu plików lub konwersji plików.


Dołącz dane w trakcie
Za pomocą rekordera FS-5 można zindywidualizować i optymalizować przebieg pracy – i to podczas filmowania. Za pomocą bezprzewodowego sterowania lub laptopa możemy połączyć się z rekorderem FS-5 poprzez przeglądarkę, zdefiniować metadane oraz przypisać je do obrazu podczas nagrywania, eliminując potrzebę oznaczania (tagging) nagranego materiału po skończeniu filmowania. Podczas post-produkcji po prostu przenieś klipy – uzupełnione o metadane – z rekordera do systemu NLE lub urządzenia typu PX Media Server. Wszystkie informacje, które przypisaliśmy podczas filmowania idą wraz z tymi klipami, oszczędzając czas potrzebny do logowania.


Przenośny, wytrzymały i prosty w użyciu
Szeroki zaledwie na 7cm, wysoki na 13,5cm i grubości 3cm, FS-5 łączy w sobie bogactwo funkcjonalności ze zgrabnym, trwałym opakowaniem, które waży zaledwie 240g. Wykonany w najdrobniejszym detalu tak, by spełniać standardy jakości wymagane przez video filmowców, FS-5 zaprojektowany jest do doskonałej pracy nawet w najbardziej wymagających warunkach filmowania.


Tryby nagrywania

Tryb HDV

Tryb DV

.m2t 720p 24/25/30/50/60
.m2t 1080i 50/60
MXF HDV (720p 30)
MXF HDV (1080i 50/60)
QuickTime 1080i 50/60
QuickTime 720p 30

AVI Type 1
AVI Type 2
AVI Type 2 24p
Canopus AVI
Matrox AVI
MXF
Pinnacle AVI
QuickTime
QuickTime 24p
RawDV

Mocny, uniwersalny, łatwy w użytku
Nagrywa szeroki wachlarz formatów HDV i DVŁatwa i szybka obsługa poprzez intuicyjne menu


Doskonały do długich nagrań
Nagrywa do 10 godzin video w HDV 720p lub do 7,5 godziny w HDV 1080i lub DV na raz

Nagrywa do 1,5 godziny HDV lub DV jako pojedynczy klip; nowy klip jest tworzony automatycznie gdy bieżący klip dojdzie do końca.

Do 3 godzin czasu nagrywania na standardowej baterii akumulatorowej.


Złącza
Łączy się z siecią przewodową¹ lub bezprzewodową² poprzez port USB 2.0 i przenosi klipy z FS-5 na system do edycji nieliniowej lub PX Media Server

Przypisuje metadane do nagranego materiału podczas nagrywania przy użyciu interfejsu rekordera i podręcznego sterowania bezprzewodowego lub laptopa.


Ciche, zużywające niewiele energii działanie
Ciche działanie dzięki oszczędnemu dyskowi twardemu, który nie wymaga chłodzenia wiatraczkiem.

¹ Wymaga adaptora Ethernet-USB (sprzedawanego oddzielnie)
² Wymaga klucza elektronicznego (dongle) 802.11 (sprzedawanego oddzielnie)

 

 

<<< powrót do strony głównej