www.beiks.pl

SPECYFIKACJA TECHNICZNA CANON XL-H1

Canon XL H1


Specyfikacja ogólna:
Liczba pikseli 3 x 1.67 mln
Zoom optyczny 20
System wideo MiniDV
Typ matrycy 3 x 1/3" 3CCD
Zoom cyfrowy 0
Jasność obiektywu F1.6 - F3.5
Długość ogniskowej 5.4 - 108 mm
Regulacja ostrości automatyczna, ręczna
Stabilizator obrazu tak
Tryb nocny tak
Minimalne oświetlenie 0.4 lux (w trybie ręcznym)
Wyświetlacz LCD 2.4", 215000 px
Panel dotykowy nie
Tryby ekspozycji auto, preselekcja czasu, preselekcja przysłony, ręczny
Efekty cyfrowe tak
System zapisu dźwięku PCM Digital Stereo
Wykonywanie zdjęć tak
Maksymalny rozmiar zdjęcia 1920 x 1080
Karty pamięci MultiMediaCard, Secure Digital
Lampa błyskowa
Funkcja kamery internetowej nie
Gniazdo słuchawkowe tak
Gniazdo mikrofonu tak
Wbudowany mikrofon tak
Złącze DV wyjście/wejście
Złącze AV wyjście/wejście
Złącze S-Video wyjście/wejście
Interfejsy gorąca stopka
Pilot tak
Zasilanie alumulator dedykowany BP-930
Waga 3750 g
Wymiary 226 x 220 x 496 mm

 

Opis:

Oficjalna informacja prasowa producenta:

Canon prezentuje kamerę video XL H1 oferującą prawdziwą profesjonalną wszechstronność w standardzie HD.
Amstelveen, Holandia, 14 września 2005


Canon, lider w technologiach fotografowania i obrazowania, zapowiedział dziś premierę nowej cyfrowej kamery video HD – modelu XL H1: przedstawiciela nowej generacji serii XL.
Jako nowy okręt flagowy serii cyfrowych kamer video – XL H1 rejestruje w standardzie HDV 1080/50i na kasetach miniDV [MPEG-2 z szybkością 25 kl/sek] korzystając z procesora DIGIC DV II. Dzięki pracującym w trybie progresywnym [25f] matrycom CCD o przekątnej 1/3” i rozdzielczości 1,67 mln pikseli – XL H1 ma w tej chwili największą na rynku rozdzielczość wśród kamer HDV. Nowa kamera wyposażona jest w szeroki wachlarz połączeń, który zawiera między innymi wyjście HD-SDI [prze konektor BNC], wejście/wyjście zegara kodowego, wejście Gen-lock oraz gniazda sygnału audio XLR.
„Pierwsz kamera XL, zaprezentowana w roku 1997, była pierwszym szeroko dostępnym urządzeniem pozwalającym robić niezależne profesjonalne filmy. Nowa XL H1 zawiera wszystkie cechy i funkcje poprzednika, dodając do nich możliwość wszechstronnej produkcji HD. Jesteśmy przekonani, że kamera ta stanie się dla nowego pokolenia kolejnym klasykiem” powiedział Mogens Jansen, szef Działu Obrazowania Amatorskiego Canon Europe.

Czarny, profesjonalnie wykończony korpus XL H1 pozwala pracującym na miniDV dotychczasowym użytkownikom kamery XL bez problemów przejść na realizację w trybie HD bez interakcji z istniejącymi plikami. Wyposażona w profesjonalne możliwości połączeń kamera, będąca uzupełnieniem składającej się z modeli XL2 i XM2 linii X, stanie się z wyboru narzędziem pracy studiów produkcyjnych i niezależnych filmowców szukających narzędzia do pracy w standardzie HD. Użytkownicy docenia pełen zestaw trybów filmowania oferujący szerokie możliwości tworzenia filmów video w trybach 25f i 50i.

Nowy obiektyw dla jakości High Definition
W oparciu o doświadczenie Canona w tworzeniu obiektywów dla przemysłu filmowego – nowa XL H1 wyposażona jest w 20-krotny zoom HD VIDEO zbudowany m.in. z soczewek fluorkowych. Został on opracowany przez inżynierów Canona uwzględniających konieczność poprawy jakości wymaganą przez ujęcia w trybie High Definition.


Obiektyw XL 5,4-108mm L wyposażony w profesjonalny system stabilizacji obrazu VAP OIS [Vari-angle Prism Optical Sabilization] daje filmy video profesjonalnej jakości. Zbudowany z wykorzystaniem najnowszej technologii powłok przeciwodblaskowych SR obiektyw jest kompatybilny z systemem wymiennych obiektywów Canon XL. Współpraca z zastosowanymi w kamerze systemami ustawiania ostrości jest ułatwiona przez umieszczenie na obudowie obiektywu zestawu przycisków funkcyjnych. Nowa kołowa przysłona daje pięknie wyglądające rozmycie nieostrego tła a pierścień zmiany ostrości pozwala na precyzyjna zmianę ustawień. Obiektyw wyposażono w dwa wbudowane filtry neutralne [1/6 i 1/32] oraz funkcje „preset” z nową pamięcią. Kamera zapamiętuje ustawiona odległość i ogniskową nawet po zmianie obiektywu. Jego ponowne zamocowanie na korpusie przywraca poprzednie ustawienia.
Współpraca korpusu XL H1 z nowym obiektywem XL pozwala na wyświetlanie na wyświetlaczu LCD wizjera [2,4”] informacji o ustawionej odległości [Distance Display] i [dzięki mechanicznej migawce] umożliwia zapis na kartach SD/MMC zdjęć o rozdzielczości 1920x1080pikseli. Procesor DIGIC DV II pozwala na niezależny jednoczasowy zapis zdjęć i filmów – narzędzie idealne podczas tworzenia storyboardów.

Prawdziwa profesjonalna wszechstronność w studio
Kamera XL H1 jest dostosowana do najpopularniejszego na świecie standardu transmisji HD [1080i]. Z punktu widzenia oceny koszt/efektywność jest ona najlepszym rozwiązaniem dla studiów TV, zespołów producenckich, niezależnych filmowców i artystów video, którzy chcą w swych produkcjach przejść na standard High Definition. Wbudowana funkcjonalność HD-SDI pozwala użytkownikom XL H1 skorzystać z szerokich możliwości obróbki sygnału. XL H1 może być w pełni zintegrowana z profesjonalnym wyposażeniem studyjnym: wejście Gen-lock pozwala na przykład traktować ją jako jeden z elementów produkcji korzystającej z wielu kamer.

Cyfrowe funkcje kinowe dla filmowców
Zaakcentowanie nowych funkcji filmowych, takich jak nowe ustawienia kontrastu i przestrzeni barwnej [Cine2 ] pozwala traktować XL H1 jak kamerę stworzoną do filmowania i transferu informacji. Pozwala on również na zmianę szybkości filmowania i zapisuje sekwencje video w trybie 25f.

Zaawansowana kontrola obrazu i dźwięku
Kamera XL H1 wyposażona jest w szereg narzędzi pozwalających na precyzyjna kontrole obrazu. Znajdziemy tu dwa układy redukcji szumów [NR1 i NR2] oraz możliwość zmiany ustawień przestrzeni barwnej, balansu bieli, temperatury barwowej i stopnia ostrości zapisu detali. Możliwa jest pełna ręczna kontrola nad wszystkimi funkcjami kamery a własne ustawienia użytkownika mogą być zapisane na karcie pamięci SD/MMC. Profesjonalna funkcja Audio Lock pozwala na pełną synchronizację dźwięku z obrazem.


Opcjonalne funkcje video 60i/30f/24f
Kamerę XL H1 można przystosować do zapisu w trybie 50i/60i oraz zapisu PAL/NTSC. To opcjonalne rozwiązanie musi zostać zainstalowane i sprawdzone przez autoryzowany serwis Canona.

Opcjonalne oprogramowanie „CONSOLE”
Nowy program CONSOLE [ w wersji dla komputerów PC] pozwala na zdalne sterowanie kamerą XL H1. Wyposażono go funkcje kontroli obrazu ze zmianą ustawień „pre-set”, monitora i ustawień ostrości. Pozwala on również zdalnie zmieniać parametry takie jak: ogniskowa, przysłona, balans bieli i czas migawki. Program CONSOLE ułatwia również odtwarzanie i zarządzanie zapisanymi plikami HDV i DV . Program ten jest dostępny przez Internet.


Główne cechy XL H1

- wspiera standardy HDV i DV z wyjściem „na żywo” przez gniazdo HD-SDI/SD-SDI

- matryca 3CCD o rozdzielczości 1,67 mln pikseli i przekątniej1/3” dostarcza największą rozdzielczość w tej klasie kamer

- szerokie możliwości połączeń, w tym: wyjście HD-SDI, wyjście/wejście zegara kodowego, wejście Gen-lock i liniowe wejście audio XLR – odpowiednie do wielu zastosowań profesjonalnych

- nowy 20-krotny zoom HD VIDEO z soczewkami fluorkowymi i bagnetem XL

- nowy układ ustawiania ostrości i funkcjami pomocy

- pełna ręczna kontrola nad szerokim zakresem parametrów filmowania i zapisu ustawień z możliwością zapamiętania ustawień własnych na kartach SD/MMC

- układ stabilizacji obrazu VAP OIS

- czterokanałowy zapis dźwięku z funkcją Audio Lock. w trybie DV